DZIEŃ 1 

Zbiórka uczestników o godz. 03:45. Wyjazd o godz. 04:00. Przejazd do Trzebnicy – nawiedzenie Sanktuarium Świętej Jadwigi Śląskiej połączone z krótkim zwiedzaniem. Msza Święta. Następnie przejazd do Świdnicy. Zwiedzanie słynnego XVII-wiecznego Kościoła Pokoju. Świątynia protestancka wzniesiona na mocy postanowień kończących Wojnę Trzydziestoletnią, jest największą drewnianą budowlą sakralną w Europie. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Kotlinie Kłodzkiej.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd na teren Czech. Wizyta w największym czeskim rezerwacie przyrody – Skalnym Mieście. Wspaniałe dzieło przyrody tworzone przez potężne piaskowcowe skały, grzebienie i skalne wieże. Wiele skał posiada własną nazwę: Kochankowie, Starosta i Starościna, Głowa Cukru, Stołek Karkonosza, Fotel Babuni, Diabelski Most, Fortepian Karkonosza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Pragi. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie: Hradczany – katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha, zamek, ogrody, Most Karola ze słynnymi rzeźbami. Następnie Stare Miasto: Rynek Staromiejski, ratusz z wieżą zegarową, plac św. Wacława z imponującym pomnikiem przedstawiającym świętego na koniu. Msza Święta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Kłodzka. Zwiedzanie centrum miasta wraz z gotyckim kamiennym mostem przypominającym Most Karola w Pradze oraz Twierdzy Kłodzko pochodzącej z okresu XVII i XVIII w. Przejazd do Bardo. Nawiedzenie Bazyliki Nawiedzenia NMP – Sanktuarium Strażniczki Wiary Świętej. Przejazd do Wambierzyc, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Zwiedzanie XIX-wiecznej ruchomej szopki z 800 figurkami (300 w ruchu). Msza Święta. Następnie przejazd do Czermnej, gdzie znajduje się Kaplica Czaszek, której ściany pokrywają 3 tysiące czaszek, a sufit dekorują tysiące kości piszczelowych. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd na Górę Świętej Anny – najwyższy szczyt masywu Chełmskiego. Nawiedzenie Sanktuarium Świętej Anny – babci Pana Jezusa. Msza Święta. Zwiedzanie bazyliki oraz spacer fragmentem kalwaryjskich dróżek. Przejazd do Częstochowy. Nawiedzenie Jasnej Góry. Pożegnalny obiad w restauracji. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki. 

Termin: 7-11.10.2019 Cena: 1050 zł

CENA OBEJMUJE:

 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 4 noclegi w hotelu lub pensjonacie ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie NNW do 10000 zł oraz KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR za granicą;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 120 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 280 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (31,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (78,75 zł).

UWAGI:

 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu; 

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

Zapisy w zakrystii u ks. Przemka. tel.: 517 702 994