na XIX Niedziele Zwykłą 9.08.2020

1. Witamy w naszej parafii gości przebywających na wakacjach, życzymy im dobrego odpoczynku i zapraszamy do udziału w nabożeństwach. Parafianom udającym się na urlop życzymy dobrego czasu odpoczynku i szczęśliwego do nas powrotu.

2. W dniu 15 sierpnia br. przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Z tej okazji Diecezja Warszawsko-Praska na terytorium, której znajduje się większość miejscowości związanych z wydarzeniami wojny polsko-bolszewickiej z sierpnia 1920 r., kierując się poczuciem szczególnej odpowiedzialności za utrwalenie dziedzictwa tych wydarzeń oraz przekazanie przyszłym pokoleniom pamięci o „Cudzie nad Wisłą”, podjęła nowennę na wzór tej, która była odprawiana w Stolicy w sierpniu 1920 r. W jej programie przewidziana została adoracja Najświętszego Sakramentu w nocy z 14 na 15 sierpnia br. – w intencjach Ojczyzny. Włączamy się w tę inicjatywę poprzez nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem przed tegoroczną Uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Adorację rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim o 21:00 do godz. 6:00; Na stoliku przy stopniu komunijnym będzie lista z godzinami, na którą prosimy aby wpisały się osoby, które na pewno wezmą udział w adoracji (po 1 godzinie).

3. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo owoców, ziół i kwiatów na każdej Mszy św. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

4. Zapraszamy na Adorację Pana Jezusa we czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:30 oraz w piątek od godz. 15:00 rozpoczynając koronką do Bożego Miłosierdzia do wieczornej Mszy św.

5. We Czwartek o godz. 20:30 odprawimy Nabożeństwo Fatimskie na które serdecznie zapraszamy. W trakcie nabożeństwa procesja światła (z lampionami).

6. W czasie trwania pandemii nadal zachęcamy do przyjmowania Komunii św. na rękę oraz przypominamy o obowiązku noszenia maseczki i utrzymywania wymaganych dystansów miedzy sobą.

7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej – w tym szczególnie Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy wiele ciekawych artykułów i felietonów, m.in.:

* „Za ten cud trzeba ciągle dziękować” Zachęcamy do lektury.

8. Dzisiaj po Mszy św. Zbiórka do puszki na cele budowlane, w przyszłą niedzielę będziemy gościć w parafii s. Szymonę - Niepokalankę z Jazłowca na Ukrainie. Po Mszach św. po wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć budowę nowopowstającego przedszkola w Jazłowcu, które będą prowadzić siostry Niepokalanki. A za dwa tygodnie będzie zbiórka na mieszkańców Bejrutu.

9. Dziękujemy za:

* za dekoracje kwiatowe, posprzątanie kościoła,

* p. Dawidowi Nowickiemu za usługę transportową

* p. Pawłowi Korpowskiemu na pracę wykonane koparką,

* panom za prace wykonane przy naszym budynku gospodarczym i plebani,

* za wszelkie zaangażowanie, przejawy dobrej woli i okazane serce. Bóg Zapłać!

10. Caritas parafii zaprasza do włączenia się programu Tornister pełen uśmiechu. Celem akcji jest wsparcie dzieci z ubogich rodzin polskiego pochodzenia, mieszkających na Wschodzie w zakupie wyprawki szkolnej.

Wyprawka szkolna zawiera między innymi: zeszyty, piórnik, bloki rysunkowe, kredki, farby, zestaw linijek, cyrkiel, kalkulator, liczydło, nożyczki, gumki, korektor, zakreślacz, mazaki. Zakupione przybory szkolne można składać do kosza pod chórem.

Ogłoszenia lokalne:

Na radosne i godne przeżywanie dzisiejszej niedzieli i na czekający nas nowy tydzień przyjmijmy Boże Błogosławieństwo...

   Proboszcz  ks. Bogusław Matusik  Wikariusz ks. Przemysław Głowacki