na XXX Niedziele Zwykłą 25.10.2020

Różaniec: Trwają nabożeństwa różańcowe – w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.00.

Kremówki: Dziś po Mszach św. rodzice ministrantów rozprowadzać będą kremówki. Dochód będzie przeznaczony na wyjazd letni ministrantów. Dziękujemy za każdą życzliwość.

Wypominki: Zbliża się listopad, a wraz z nim nabożeństwa wypominkowe. Karty na wypominki z wypisanymi imionami zmarłych można składać do skrzynki do tego przeznaczonej na stopniu komunijnym. Wzory kart są do zabrania z kruchty kościoła.

Sytuacja epidemiczna: Szczecinek znalazł się w strefie czerwonej. W kościele może przebywać nie więcej niż 1 osoba / 7m2 powierzchni. W sumie w kościele może nas być 75 osób. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Niewątpliwie pandemia rodzi sytuację zagrożenia. Bądźmy odpowiedzialni za siebie nawzajem.

Nabożeństwa: Msze św. i Nabożeństwa w tym tygodniu będą odprawione bez zmian.

Spotkania: Ze względu na panującą pandemię spotkania duszpasterskie i formacyjne są zawieszone. 

Kancelaria parafialna: Czynna w soboty od godz. 11:00 do 12:00.

Gość Niedzielny: a w bieżącym numerze m.in.:

* Czy istnienie innych religii jest wola Boga, czy jedynie błędem ludzkim.

* Policzył wszystkie włosy na naszych głowach, więc tym bardziej wszystkie głowy. Nic Mu się nie wymknęło – wirusy też. - Jezus wzywa do ufności nawet w sprawach elementarnych. Zapraszamy do lektury.

Imieniny: W piątek przypadają imieniny ks. Przemysława Głowackiego. W intencji solenizanta modlić się będziemy o godz. 1730. Polecamy Solenizanta gorącym modlitwom.

Uroczystość Wszystkich Świętych: Za tydzień obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. Msze św. odprawimy jak w każdą inna niedzielę. W tym roku z powodu pandemii nie będzie tradycyjnej Mszy Św. na cmentarzu. Z polecenia Ojca Świętego przez Penitencjarię Apostolską przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.

Różaniec Do Granic Nieba: Jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w ogólnopolską akcję modlitewną: „RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA”. Przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych chcemy codziennie o godz. 17:30 modlić się na Eucharystii a potem na Różańcu. Corocznie nawiedzamy groby naszych bliskich zmarłych. Ale mamy też bliskich, o których mało kto pamięta. Nie mają imion, nikt ich nie włączył do rodziny. To ci, wszyscy którym nie pozwolono się narodzić. Dzieci. Ludzie. Miliony dusz, na marginesie naszych wspomnień, bo często są z pamięci wypierani. Czy można być bardziej wykluczonym? W tym roku, przez ręce Maryi, chcemy ich przyjąć, przytulić, przygarnąć, może nawet nadać imię. Będziemy prosić o wybaczenie te dzieci, którym nie pozwolono się narodzić.  Ponadto zwrócimy się do wszystkich dzieci nienarodzonych, także tych zmarłych w sposób naturalny lub zmarłych tuż po porodzie, z prośbą o wstawiennictwo, za nami u Boga. W tym szczególnie trudnym dla nas czasie potrzeba nam wszystkim jedności i wiary, oraz wspólnej modlitwy do Boga Ojca. Teraz wyjątkowo odczuwamy własną słabość, potrzebujemy wspólnego wołania o Miłosierdzie, o Miłość, która jest silniejsza niż śmierć.

Taca: Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na tacę.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

        Proboszcz  ks. Bogusław Matusik    Wikariusz ks. Przemysław Głowacki