na III Niedzielę Zwykłą 23.01.2022

Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

Porządek Mszy św.: . Do odwołania Msze św. niedzielne i  świąteczne odprawiane są o godz.: 8:00, 9:00, 10:30, 12:00, i 17:30. W tygodniu o 9:00 i 17:30. Przypominamy o nadal obowiązujących zasadach sanitarnych - zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja i dystans.

Nabożeństwa:

* Nabożeństwo ku czci św. o. Pio dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej.

* Nabożeństwo ku czci św. o. Krzysztofa we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy o 9:00

* dla wspólnoty Genezaret we środę o 19:00 w kościele.

* adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od Mszy św. wieczornej do 20:00 i w piątek od 15:00.

Podziękowania:

Dziękujemy:  

* paniom i panom za sprzątanie kościoła, zrobiona dekorację kwiatową.

* za Wasze modlitwy, za Waszą życzliwość, a także za każde Wasze materialne wsparcie naszej Parafii.

Serdeczne Bóg Zapłać.

Prasa: W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in.: praktyczne wskazówki jak modlić się psalmami. Zachęcamy do lektury.

1% na Parafię: Istnieje możliwość przekazania 1% odpisu podatkowego przy rozliczeniu z urzędem skarbowym na rzecz naszej parafii. Ulotki informacyjne znajdują się w kruchcie kościoła. Przeznaczymy te środki na wystrój naszej świątyni.

Wszystkim, którzy w jakiekolwiek sposób wspierają finansowo nasza parafię, składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;
– środa, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła; Jest to dzień imienin Siostry Tymotei

– piątek, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

Kolęda: W miniony piątek zakończyliśmy nasze kolędowe spotkania. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i za wszystkie złożone ofiary. Bóg zapłać

Rekolekcje: Zachęcamy parafian, w tym członków naszego Parafialnego Zespołu Synodalnego do wzięcia udziału w rekolekcjach synodalnych. Najbliższe spotkania odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie w terminie 28-30 stycznia 2022 rok. Poprowadzi je bp Edward Dajczak. Więcej informacji o rekolekcjach, tutaj: http://www.diecezjakoszalin.pl/rekolekcje-synodalne

Wszystkim modlącym się w naszej parafialnej świątyni i gościom życzymy Błogosławionego tygodnia. Jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki św. Krzysztofa w każdym kolejnym dniu życia. SZCZĘŚĆ BOŻE!

                 Proboszcz  ks. Bogusław Matusik                      Wikariusz ks. Przemysław Głowacki