na II Niedzielę Wielkiego Postu 28.02.2021

Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

Msze św. do odwołania - Msze św. niedzielne i  świąteczne odprawiane są o godz.:  9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 16:00 i 17:30, są one transmitowane online.

Misje Parafialne: Rok temu gościliśmy benedyktyna o. Piotra Włodygę, który wygłosił kazania wprowadzające nas do planowanych misji parafialnych. Te z racji pandemii się nie odbyły. Potrzebujemy czasu odnowy duchowej, dlatego niech  V tydzień Wielkiego Postu w tym roku, w którym przeżyjemy Misje Parafialne, będzie dla nas okazją do przemiany naszych serc i umocnienia w wierze. O szczegółowym Planie Misji poinformujemy nieco później.

Nabożeństwa:

* W pierwszy czwartek marca będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

* W każdy czwartek, przez cały Rok Św. Józefa, na zakończenie adoracji o godz.  20:00, zapraszamy na nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Józefa przed Najśw. Sakramentem.

* w pierwszy piątek miesiąca – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo rozpocznie się o 16:40

* Koronką do Bożego Miłosierdzia w piątek o 15:00.

* Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 900 i o godz.1700,

* W I sobotę miesiąca oddajemy się pod opiekę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo ku Czci Maryi po mszy św. o 9:00.

* Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1700.

* Adoracje -  w tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu wg stałego porządku (czwartek i piątek),

Zbiórka na misje: Po Mszy św. zbiórka do puszek na misje Kościoła.

Bierzmowanie – zapisy: Uczniowie klas VII SP oraz osoby, które z przyczyn losowych nie przystąpiły do bierzmowania ze swoim rocznikiem, mogą w zakrystii pobrać deklarację kandydata do bierzmowania. Wypełnione deklaracje należy składać w zakrystii do 14 marca.

Spowiedź: Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 16:30 do godz: 17:30.

Spowiedź odbywa się jeszcze w salce nad zakrystią. Osoby oczekujące na spowiedź, w tym czasie przebywać powinny na chórze, obok salki.

Sytuacja epidemiczna: W kościele wg najnowszych obostrzeń może przebywać nie więcej niż 1 osoba / 15m2 powierzchni. W sumie w kościele może nas być 38 osób. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Niewątpliwie pandemia rodzi sytuację zagrożenia. Bądźmy odpowiedzialni za siebie nawzajem.

Gość Niedzielny: Gościa Niedzielnego jest do nabycia pod chórem na stojaku, a w nim m.in. druga część  rekolekcji wielkopostnych ze Sługą Bożym, ks. Franciszkiem Blachnickim; o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw; a także o kapłanie wyklętym. Zachęcamy do lektury.

Podziękowania:  Dziękujemy:

* za posprzątanie kościoła

* za Wasze modlitwy, za Waszą życzliwość, a także za każde Wasze materialne wsparcie naszej Parafii.   Serdeczne Bóg Zapłać.

Wszystkim Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień.

             Proboszcz  ks. Bogusław Matusik                     Wikariusz ks. Przemysław Głowacki