Previous Next Play Pause

A A A

na XXVI Niedzielę Zwykłą - 25.09.2022

Obliczanki: Witamy w naszej wspólnocie s. Kazimierę i s. Kamilę, duchowe córki bł. Honorata Koźmińskiego - Siostry Wynagrodzicielki Najświętszego Oblicza (obliczanki). Siostry podzielą się z nami swoim charyzmatem i opowiedzą nam o polskiej mistyczce Elizie Cejzik. Bedzie można nabyć ciekawe książki i modlitewniki.

Podziękowania  -  Dziękujemy:

* za posprzątanie kościoła.

* za zrobioną dekoracje kwiatową.

* za Wasze modlitwy, za Waszą życzliwość, a także za każde materialne wsparcie Parafii. Serdeczne Bóg Zapłać.

Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:

* Krąg Biblijny w poniedziałek po Mszy wieczornej w salce nad zakrystią.

* dla uczestników Alphy we wtorek o 18:30 w domu parafialnym.

* W środę w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 gromadzimy się przed kościołem w ramach 15 Międzynarodowej Akcji modlitewnej, Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Pragniemy z wiernymi wielu państw świata powierzyć nasze miasto i cały świat Bożemu Miłosierdziu.

* dla wspólnoty Genezaret we środę o 19:00 w kościele

* adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od Mszy św. wieczornej do 20:00.

* adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka o 15:00 - w piątek do wieczornego nabożeństwa.

* próba scholi dziecięcej odbędzie się w piątek o 18:00 w salce nad zakrystią. Zapraszamy chętne dzieci na to spotkanie. (potrzebujemy też gitarzysty).

* nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – w sobotę po Mszy Świętej o 9:00.

* spotkanie dzieci I Komunijnych w sobotę: godz. 11:00 grupa sobotnia, godz. 12:00 grupa niedzielna.

* nabożeństwa Różańcowe rozpoczniemy w sobotę. Matka Boża w różnych objawienia prosi nas o modlitwę Różańcową. Serdecznie zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i starszych, abyśmy szczególnie w październiku znaleźli czas dla Matki Bożej. Zapraszam na wspólną modlitwę Różańcową o godz. 17:00.

* Msza Święta w intencji Ministrantów i ich rodzin w sobotę o 17:30. Na tę Eucharystię zapraszamy również chłopców, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty ministranckiej.

* oaza młodzieżowa w sobotę o 18:45 w salce nad zakrystią

* za tydzień w niedziele na Mszy św. o godz. 12:00 poświęcimy przyniesione różańce, natomiast po każdej innej Mszy św. poświęcimy różańce wszystkim chętnym.

Prasa: Przy wyjściu z kościoła można nabyć duże ładne kalendarze ścienne wydane przez Kurię Diecezjalną w kwocie 10 zł. oraz Gościa Niedzielnego.

Kurs Alpha: Po raz kolejny w naszej parafii zaczynamy kurs ALPHA dla dorosłych pierwsze spotkanie odbędzie się 27 września o godzinie 18.30 w domu parafialnym. Kurs rozpoczyna się kolacją, wykładem i spotkaniem w grupach. Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać w zakrystii, biurze parafialnym, u księży z naszej parafii, na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerami telefonu 500218081.  

Ogłoszenia lokalne:

* Dzisiaj, 25.09.2022 r. o godz. 17:00 –  rozpoczną się  XI Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku pod hasłem: „Kościół w drodze”. Organizatorzy zapraszają do kościoła mariackiego na koncert „Laudate omnes gentes” chóru kameralnego Exordium pod dyrekcją Karola Wojtowicza z okazji 50–lecia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

* Kobiety powyżej 50 lat i mężczyźni powyżej 70 lat mogą bezpłatnie uczestniczyć w badaniu kości. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w kruchcie kościoła.

Warsztaty dla małżonków: "Na miłość i życie" to cykl 9 programów dla małżeństw. Zostały one stworzone, aby wspomóc małżonkom w budowaniu ich wzajemnej relacji i dać im narzędzia do zrozumienia siebie i żony/męża. Aby mogli zatroszczyć się o siebie całościowo, obojętnie jak długo są po ślubie i na jakim etapie jest ich małżeństwo. Więcej informacji: https://www.miloscizycie.pl/programy

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

      Proboszcz  ks. Bogusław Matusik                     Wikariusz ks. Przemysław Głowacki