Koordynator: Zoja Meżerycka

Spotkanie - jak tylko zakończy się pandemia - ruszamy!!! :)

wiosna 2022, wtorek godz. 18:30

Czym jest Kurs Alpha?

Jest praktycznym wprowadzeniem do życia opartego na wierze chrześcijańskiej. Adresatami kursu są głównie osoby niewierzące i ci, którzy wierząc nie widzą potrzeby chodzenia do kościoła. Jednak kurs jest także pomocą do pogłębienia więzi z Bogiem dla tych, którzy korzystają z sakramentów i regularnie chodzą do kościoła.

Kurs trwa zwykle 10 tygodni z weekendem lub dniem wyjazdowym w połowie tego okresu. Na zakończenie kursu organizuje się tzw. Uroczystą Kolację. Uczestnicy kursu mają wtedy okazję zaprosić swoich znajomych czy rodzinę i pokazać im, czym jest Alpha.

Po wykładzie uczestnicy podzieleni zostają na grupy 10-12 osobowe (które pozostają niezmienne przez cały czas trwania kursu), aby przedyskutować wykład w atmosferze akceptacji wszystkich pytań i poglądów. Każda grupa ma animatora, animatora pomocniczego i dwóch pomocników. Ideę kursu wyjaśnia angielskie słowo ALPHA:

 A – Anyone can come – przyjść może każdy, kto chce się dowiedzieć czegoś więcej o wierze chrześcijańskiej,

L – Learning and laughter – uczymy się i śmiejemy,

P – Pasta (makaron) – wspólnie jemy posiłek,

H – Helping one another – wzajemnie sobie pomagamy,

A – Ask anything – pytać można o wszystko; nie ma pytań zbyt prostych, nie ma pytań zbyt trudnych (co najwyżej nikt nie odpowie na nie; ale też nikt się nie będzie z tych pytań śmiał czy uważał je za niestosowne).

Kurs jest wspaniałym narzędziem ożywienia i integracji parafii oraz wspólnot kościelnych. Wielu katolików, którzy zostali chrzczeni i otrzymali inne sakramenty, odczuwa potrzebę ożywienia swojej relacji z Bogiem. Pragną oni wypełnić serce świeżym doświadczeniem Boga. Kurs jest szansą dla nich odkrycia na nowo Boga i Kościoła. Parafie ożywają i wzrastają. Tworzą się nowe wspólnoty.

W Kościele katolickim pierwszy kurs odbył się w roku 1997. Wielu biskupów katolickich w Anglii i na całym świecie publicznie zachęcało i zachęca katolików do uczestnictwa w kursach. Wprawdzie kurs ma korzenie anglikańskie, ale w swojej treści nie zawiera błędów doktrynalnych. W założeniu jest on kursem początkowym. Parafia czy wspólnota, które podjęły się jego przeprowadzenia wprowadzają następnie osoby nawrócone w pełnię wiary katolickiej i życia sakramentalnego.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt na adres email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 500 218 081.

Zachęcamy do przeczytania artykułów:

http://www.niedziela.pl/artykul/103733/nd/Kurs-ktory-laczy-wzmacnia-i-poglebia