A A A

na V Niedzielę Wielkiego Postu - 26.03.2023

Nabożeństwa i spotkania:

* dla Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika w poniedziałek po Mszy św. o godz. 9:00

* dla Grupy Genezaret we środę o 19:00.

* adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od Mszy św. wieczornej do 20:00 i w piątek od 15:00.

* Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 9:00 i o godz.17:00, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:00.

* Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi - w sobotę po mszy św. o godz. 9:00.

Podziękowania: Dziękujemy:  

* za Wasze modlitwy, za Waszą życzliwość, a także za każde Wasze materialne wsparcie naszej Parafii.

* paniom i panom za sprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać.

Kwiaty do Bożego Grobu: Obok wejścia do zakrystii jest Skarbona z przeznaczeniem na kwiaty. Tam możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

Prasa: Przy wyjściu z kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego, przeczytamy w nim m.in.:

* „To my uczymy maszyny” – o  dylematach moralnych z działaniem sztucznej inteligencji

* „Czy lekarstwem na depresje jest czytanie Pisma świętego? -  Zachęcamy do lektury.

1,5% na Parafię: Istnieje możliwość przekazania 1,5% odpisu podatkowego przy rozliczeniu z urzędem skarbowym na rzecz naszej parafii. W tym roku jest odpis na nowy Nr KRS-u. Szczegóły na stronie internetowej.

Paschaliki-palmy: W kruchcie kościoła są do nabycia świece „paschaliki” oraz palmy.

Pomoc potrzebującym: Do kosza przy wejściu na chór można składać trwałe produkty żywnościowe dla potrzebujących. Jeśli mamy wiedzę, kto z naszego sąsiedztwa takiej pomocy potrzebuje, niech przekaże tę informacje Paniom z naszej Parafialnej Caritas. Tym którzy już to uczynili serdecznie dziękujemy.

Bal Wielkanocny: Rodzice ministrantów wraz z ks. Przemkiem organizują Bal Wielkanocny, na który serdecznie zapraszają chętne osoby. Bal odbędzie się 14.04.2023 od godz. 19:00 w Domu Kolejarza. Koszt to 240 zł od osoby. Dochód z tego wydarzenia będzie przeznaczony na Wakacyjny wypoczynek naszych ministrantów. Zapisy w zakrystii lub pod numerem telefonu: 517702994.

Ogłoszenia lokalne:

* W sobotę, 1 kwietnia br., ulicami naszego miasta przejdzie męski różaniec. Wymarsz o godz. 14.00 spod kościoła mariackiego, do klasztoru  Sióstr Niepokalanek, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia; później kawa i ciasto.

* Policja prosi o ostrożność w związku z nasilającymi się próbami oszustw. Złodzieje próbują oszukiwać swoje ofiary na różne sposoby. Jednym z nich jest podszywanie się pod kogoś zaufanego, np. członka rodziny lub funkcjonariusza Policji. Cel jest ten sam. Wyłudzenie pieniędzy lub kradzież innych wartości, np. sprzętu, biżuterii, dokumentów.

* 31 III o godz. 18:00 zostanie odprawiona msza św. (w kościele pw. Nar. NMP), po której rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tegoroczna trasa wynosi 41 km. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej www.edk.org.pl Inicjatywa jest bezpłatna. Zapraszamy do włączenia się w wydarzenie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli.

                    Proboszcz  ks. Bogusław Matusik                      Wikariusz ks. Przemysław Głowacki