A A A

na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 19.05.2024

Spotkania i Nabożeństwa:

* Nabożeństwo majowe codziennie o 17:00.

* Wspólnota Genezaret we środę o 19:00 w kościele.

* Nabożeństwo ku czci św. o. Pio we czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

* Adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek o stałej porze. W piątek adoracja będzie od 15:00 do wieczornego nabożeństwa

* Nabożeństwo do św. Krzysztofa w sobotę po mszy św. o godz. 17:30.

Kiermasz Ciast: Za tydzień kiermasz ciast przygotowany przez rodziców ministrantów., z którego dochód przeznaczony jest na wakacyjny wypoczynek ministrantów.

Podziękowania:

* p. Włodkowi Bancerowi za skoszenie trawników przy kościele.

* p. Anieli Rutkowskiej za odświeżenie świeczników wotywnych.

* za dekoracje kwiatową

* za Wasze modlitwy, za Waszą życzliwość, a także za każde Wasze materialne wsparcie naszej Parafii.

Gość Niedzielny: Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”.

W ubiegłym, tygodniu do wieczności odeszli: śp. Janina Bzowa lat 85 z ul. Koszalińskiej oraz śp. Maria Chorościan l. 81 z ul. Spółdzielczej. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …….

Procesja Bożego Ciała: Procesja Bożego Ciała w przypada w tym roku 30 maja i będzie przebiegać ulicami: Wiejska, Kwiatowa, Sienkiewicza. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:  I – ul. Wiejska ok. nr 32,      II – ul. Kwiatowa ok. nr 37,     III – ul. Sienkiewicza ok. nr 31,          IV – przy kościele.

Jubileusz Kapłański: Jutro w poniedziałek o godz. 17:30 ks. Marek będzie świętował wraz ze swoimi kolegami z roku, 1 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy serdecznie do wspólnie składanego Panu Bogu dziękczynienia.

Lednica: Ks. Marek zaprasza młodzież na wyjazd do Lednicy na Spotkanie Młodych. Odbędzie się ono w sobotę 1 czerwca; wyjazd o godz. 10:30, powrót ok. godz. 3:00 w nocy, koszt 110 zł. Zapisy i więcej informacji u ks. Marka

Ogłoszenia lokalne:

Pisanie Ikon: Parafia w Parsęcku serdecznie zaprasza na warsztaty pisania ikon. Propozycja skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby spotkać Boga w modlitwie i pisaniu ikony Matki Bożej. Warsztaty w tym roku odbędą się w turach 1) 22-27 lipca oraz 2) 29 lipca - 4 sierpnia. Obowiązują zapisy - liczba miejsc jest ograniczona.  Szczegóły na plakatach w gablocie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

                 Proboszcz  ks. Bogusław Matusik                  Wikariusz ks. Marek Mazgaj