na Niedziele Trójcy Świętej 7.06.2020

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Świętej.
 2. Msze św. sprawujemy według stałego porządku. W kościele nadal jest obowiązek noszenia maseczki.
 3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie o 1700.
 4. W czwartek 11 czerwca przypada uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu będą odprawione według niedzielnego rozkładu: 9:00; 10:30; 12:00; i 17:30. W tym dniu po każdej Mszy św. wyruszymy w procesji Eucharystycznej wokół kościoła. Nie będziemy też na tę uroczystość budować ołtarzy polowych, używać baldachimu i chorągwi.
 5. Od jutra spowiedź sakramentalna odbywać się będzie w konfesjonałach z zachowaniem sanitarnych środków ostrożności (używamy płynu dezynfekcyjnego do rąk i ubieramy maseczki).
 6. W czasie trwania pandemii nadal zachęcamy do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 7. Trwa wspólna, codzienna modlitwa Różańcowa o godz. 2030., jest ona transmitowana z naszego kościoła na parafialnym kanale YouTube. Niech nadal trwa nasza pokorna i wytrwała modlitwa o zakończenie pandemii, trwajmy na modlitwie osobistej i w kościołach, ufając, że Bóg przez ręce Matki Bożej udzieli potrzebnych Łask.
 8. Zapraszamy w tym tygodniu na Adorację Pana Jezusa od poniedziałku do środy po Mszy św. Wieczornej do 2100 (różaniec o 2030), oraz w piątek od 1500 do wieczornego nabożeństwa.
 9. 9. W sobotę o godz. 2030 odprawimy Nabożeństwo Fatimskie na które serdecznie zapraszamy. W trakcie nabożeństwa procesja światła (z lampionami). Świece i osłonki do nabycia w kruchcie kościoła w dniu nabożeństwa.
 10. Dziękujemy:

* za dekoracje kwiatowe, posprzątanie kościoła oraz za wszelkie zaangażowanie, przejawy dobrej woli i okazane serce.

* za złożone dzisiaj ofiary oraz za wszystkie dodatkowe ofiary - wpłacone na konto parafii i składane osobiście.

 1. Pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, będzie miał swoją projekcje w naszym kinie Wolność. Opowiada historię pisarki, którą w niezwykły sposób wciąga śledztwo w sprawie historii objawień św. Małgorzaty Alacoque. Zachęcamy do obejrzenia. Terminy: 1. 08.06. godz. 1800 2D dubbing, 2. 09.06. godz. 1800 2D dubbing.
 2. W zakrystii można nabyć Gościa Niedzielnego.
 3. Rozpoczynamy nabór dzieci, obecnie uczących się w drugiej klasie szkoły podstawowej, które przystąpią w roku szkolnym 2020/2021 (wtedy w klasie trzeciej) do I Komunii Świętej. Deklaracje można pobrać w soboty w kancelarii parafialnej oraz po Mszach Św. w zakrystii. Prosimy, aby deklaracje zostały złożone do 28 czerwca br. I Komunia Św. w przyszłym roku planowana jest 9 maja o godz. 1200.

14. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszki na cele związane z wykończeniem wnętrza kościoła.

Niech Chrystus przygarnia nas i nieustannie ma nas wszystkich w swoim Najświętszym Sercu. Przyjmijmy Jego błogosławieństwo.

Proboszcz  ks. Bogusław Matusik        Wikariusz ks. Przemysław Głowacki