Previous Next Play Pause

Rozważania

Adoracja

1,5%

Pielgrzymka

A A A

 

Wielki Czwartek - Jest dniem wdzięczności Bogu za dar Eucharystii  i Kapłaństwa. W tym dniu modlić się będziemy prosząc o liczne i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. W liturgii parafialnej nie ma w tym dniu Mszy  św. przed południem. Mszę Wieczerzy Pańskiej będziemy celebrować o godz. 1900. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja  do  godz.  2300.

W Wielki Piątek - w całym Kościele nie sprawuje się Eucharystii. Adoracja będzie od godz. 845. Zapraszamy na godz. 900 na Ciemną Jutrznię. Od 1000 rozpoczynają się adoracje poszczególnych wspólnot parafialnych. Plan Adoracji zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń. O 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego i pierwszy dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

Na Drogę Krzyżową zapraszamy na godz. 1830, o godz. 1900 celebrować będziemy Nabożeństwo Męki Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 2300.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. jakościowy i ilościowy. W tym dniu nie ma żadnych dyspens.

W Wielką Sobotę – adoracje rozpoczniemy o godz. 845. Zapraszamy na godz. 900 na Ciemną Jutrznię. O godz. 2000 rozpocznie się najważniejsze nabożeństwo  całego  roku liturgicznego - Msze św. Wigilii Paschalnej. (przypominamy o przyniesieniu świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych).  W Wielką Sobotę post nie obowiązuje. Kościół zachęca jednak do powstrzymania się od potraw mięsnych aż do Mszy św. Wigilii Paschalnej.

Pokarmy wielkanocne: Święcenie  pokarmów w kościele od godz. 1000 – do 1330 co pół godziny, a w Marcelinie przy kapliczce o godz. 1100. Święcąc pokarmy na stół wielkanocny nie zapominajmy  o adoracji Krzyża i Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie w Grobie Pańskim. W tym dniu kończy się Wielkanocne Dzieło Caritas, które rozpoczęło się w Środę Popielcową. W Wielką Sobotę możemy złożyć skarbonki z jałmużną wielkopostną do kosza przy głównym ołtarzu.

Spowiedź: Okazja do spowiedzi w Piątek od 2200 do 2300 oraz w Sobotę od 12:00 do 13:30.